Derek Prince 

Derek Prince (1915-2003) urodził się w Indiach w rodzinie brytyjskiej. Odebrał wykształcenie w dziedzinie języków klasycznych w Eton College oraz na Uniwersytecie Cambridge w Anglii, a następnie zajmował się pracą naukową w Katedrze Filozofii Starożytnej i Współczesnej w King’s College. Studiował również wiele współczesnych języków, a także hebrajski i aramejski, na Uniwersytecie Cambridge oraz na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.

Podczas służby w armii brytyjskiej w czasie drugiej wojny światowej zaczął poznawać Biblię i doświadczył zmieniającej życie obecności Jezusa. W czasie tego spotkania zyskał dwa przekonania: po pierwsze, że Jezus żyje; po drugie, że Biblia jest księgą prawdziwą i mającą praktyczne zastosowanie również we współczesnych czasach. Te przekonania zmieniły kierunek całego jego życia, które zostało poświęcone studiowaniu i nauczaniu Biblii.

Główny dar Dereka Prince’a, jakim było objaśnianie Biblii i nauczanie prawd w niej zawartych w przejrzysty i prosty sposób, przyczynił się do zbudowania mocnego fundamentu wiary w życiu milionów ludzi. Jego ponadwyznaniowe podejście do zasad wiary otworzyło mu wiele możliwości nauczania ludzi o różnym pochodzeniu rasowym i religijnym. Na scenie międzynarodowej uznawany jest za jednego z głównych nauczycieli biblijnych naszych czasów. Jest autorem ponad 80 książek, 600 wykładów w formie nagrań audio i 110 w formie wideo. Wiele z nich zostało przetłumaczonych na ponad 100 języków.

Derek Prince głosił na niezliczonych konferencjach chrześcijańskich na całym świecie. Ponadto powstała codzienna audycja radiowa – zawierająca zwięzłe nauczanie Dereka o prawdach biblijnych – która ukazuje się obecnie w języku arabskim, chińskim (kantoński, mandaryński, szanghajski, amoy i shantou), chorwackim, niemieckim, malgaskim, mongolskim, rosyjskim, samoańskim, hiszpańskim i tongijskim. Program radiowy nadal dotyka życia wielu tysięcy ludzi na wszystkich kontynentach.

Derek Prince Ministries dociera do wierzących w ponad 140 krajach z biblijnym nauczaniem Dereka, wypełniając powierzoną mu misję zdobywania niezdobytych dla Jezusa i nauczania ich prawd wiary biblijnej, i – miejmy nadzieję – będzie czynić to tak długo, dopóki Jezus nie powróci. Zaangażowanych jest w to ponad 45 oddziałów misyjnych na całym świecie.

Główna siedziba misji Derek Prince Ministries mieści się w Charlotte w Karolinie Północnej, w Stanach Zjednoczonych, a jej oddziały znajdują się m. in. w Australii, Kanadzie, Chinach, Rosji, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Holandii i Francji.

W celu uzyskania więcej informacji na temat oddziałów misji Derek Prince Ministries zachęcamy do odwiedzenia strony www.derekprince.com