Pamięci Ruth Prince

 

Trzy lata później, 29 grudnia 1998 roku – po wielu tygodniach walki z infekcją – umarła Ruth Prince. Rodzina i przyjaciele spotkali się 31 grudnia w Kościele Chrystusa w Jerozolimie – na Starym Mieście, aby ją ostatni raz pożegnać i pocieszyć Dereka. Derek wygłosił piękną mowę pożegnalną. Był spokojny, pogodzony z Bożym wyczuciem czasu odnośnie jej odejścia i podziękował Panu za Jego wierność oraz za miłość, która została mu okazana przez te wszystkie lata ich wspólnego życia.

Chociaż ci, którzy się zebrali, przyszli tam, by pocieszyć Dereka, okazało się, że to on ich pocieszał dzięki swej silnej i dojrzałej wierze. Po nabożeństwie Ruth została pochowana w Jerozolimie. Nabożeństwa upamiętniające jej osobę odbyły się 6 lutego w Londynie, w Anglii, oraz 13 lutego 1999 roku w Charlotte w Północnej Karolinie, w Stanach Zjednoczonych. Podczas dwudziestu lat trwania ich małżeństwa Ruth wiernie służyła Derekowi w każdy możliwy sposób. Powiedziała kiedyś:

„Robię to, do czego zostałam stworzona. Bóg stworzył kobietę, aby pomagała. Traktuję to jako olbrzymi przywilej, że mogę pomagać mojemu mężowi w wypełnieniu jego powołania w Bogu”.

Wkład Ruth w służbę Dereka oraz jej oddanie wytrwałej modlitwie miało nieocenioną wartość.